![]() |
Text článku je tak hrozný...jen anglická královna znamená sílu dobra a lásky |
Jediným příslušníkem proletariátu kterého Marx opravdu poznal byla Helen Demuthová kterou Marxova rodina nazývala "Lenchen". Narodila se roku 1823 a v osmi letech se dostala k Westphalenovým - rodině Marxovi ženy Jenny. Měla nárok na stravu a střechu nad hlavou ale to za její práci služebné bylo všechno. Marxova tchyně ji pak ve věku 22 let "darovala" své dceři Jenny (stejně jako se prodávali otroci). U Marxových pracovala ze všech sil, vařila, uklízela, starala se o děti a hlídala rodinný rozpočet čehož nebyla její paní Jenny schopna. Marx ji nikdy nezaplatil ani penny.
Dokonce v době těhotenství své ženy si učinil z této ubohé bytosti svou milenku a přivedl ji do jiného stavu. Dítě které se narodilo zavrhl, nikdy se s ním nesetkal a dotlačil svého přítele Engelse k tomu aby dítě označil za vlastní. Tohle se mimochodem odehrávalo v bytě o dvou místnostech plném neskutečného nepořádku a špíny.
Marx nikdy nevstoupil do žádného výrobního zařízení či továrny.
K zástupcům dělnictva, svým revolucionářským souputníkům choval nepřekonatelnou zášť. Setkal se s nimi poprvé na schůzi Německého dělnického spolku. Byli to disciplinovaní a kvalifikovaní dělníci, hodináři, tiskaři, ševci a jejich vůdce byl lesník. Nesdíleli apokalyptické představy jako Marx, který měl pro ně jen opovržení a byli pro něj jen střelivem do kanónů revoluce. Když Marx s Engelsem vytvořili komunistický svaz a pak zformovali Internacionálu, postaral se Marx ve svém intelektuálním snobismu aby socialisté z řad dělnictva nezastávali v těchto organizacích žádné vlivné pozice. Jeho nepřátelství k soukromému vlastnictví patrně pramenilo z toho, že žádný majetek neměl a nedokázal vytvořit. Náklady na svůj život si opatřoval jednak vydíráním vlastní rodiny a pumpováním svého přítele Engelse. Nebylo vždy jasné, zda Marx a jeho přítel Engels překrucují ve své literární činnosti fakta aby podvedli čtenáře, nebo zda obelhávali sami sebe. Marxovo systematicky nekorektní zacházení se zdroji vzbudilo pozornost na půdě Cambridgeské univerzity a ke konci 19. stol. bylo konstatováno, že rozdíly mezi skutečností a Marxovými citacemi vykazují snahu o překrucování a často jsou z citací pramenů vypuštěny pasáže které byly v rozporu se závěry ke kterým se snažil Marx dobrat. Méně korektně vysloveno, Marx lhal.
Marx byl prvním hlasatelem nenávisti, nutnosti zničení národů a tříd, prvním hlasatelem nutnosti holocaustu. Jeho apokalyptické, nenávistné učení pak realizovali jeho věrní socialističtí následníci, Lenin, Stalin, Hitler a Mao Ce- tung.
Jindřich Čech, sociální sítě